| ASIN | B078PF4GJC |
| Best Sellers Rank | #186,332 in Electronics ( See Top 100 in Electronics ) #1,246 in Car Reversing Cameras |
| Brand | Alpine |
| Compatible Devices | Monitor |
| Connector Type | RCA |
| Customer Reviews | 4.5 4.5 out of 5 stars (118) |
| Display Technology | LCD, LCD |
| Effective Still Resolution | 1.2 MP |
| Field Of View | 131 Degrees |
| Installation Type | Assembly after market |
| Item Dimensions L x W x H | 30L x 30W x 30H millimeters |